Blog: Deti odporúčajú

Kto zachráni korytnačky?

Vetroplavci je skvelá kniha pre začínajúcich čitateľov. Dobrodružný príbeh o pomoci zvieratám a priateľstve si vybral na recenziu aj osemročný Kubko. Ako sa mu kniha páčila si prečítate práve tu.
Čítať ďalej

Odvážne jaternice so zmyslom pre humor

Tamarka si na týždeň o priateľstve vybrala knihu, kde humor a priateľstvo skutočne porazí predsudky o dôležitosti fyzickej krásy. Jaternice tiahnu na Paríž je ten vzácny typ knihy, ktorý výborne baví decká aj dospelákov.
Čítať ďalej

Záhady a mytológia súčasného Londýna

Rieky Londýna je výborná žánrovka z kategórie urban fantasy. Čo si o knihe myslí náš recenzent Edo? Ako sa mu pozdáva príbeh rozprávaný očami Londýnčanov a či už niekedy čitál podobný kúsok, nám napísal v tejto mini-recenzii.
Čítať ďalej

Malý výlet do Mexika

Počuli ste už o králikovi lávovom? Maťko, autor dnešnej recenzie, odporúča pozrieť si jeho fotky na internete. Ako sa mu páčila kniha Teporingo, príbeh odvážneho králika a ilustrácie? Vraj veľmi.
Čítať ďalej

Ako vidia svet iní?

Čudná príhoda so psom uprostred noci je kniha so zvláštnym názvom aj hlavným hrdinom. Svoje pocity z čítania nám napísala mladá recenzentka Miriam. Zdal sa jej pohľad Christophera, ktorý je takmer v rovnakom veku ako ona sama, autentický?
Čítať ďalej

Ako sa rozprávať so strašidlami

Kníh o duševnom zdraví pre mládež máme stále málo. Táto je naviac aj veľmi atmosferickým a napínavým rozprávaním, ktoré boj o svoju vlastné ja podáva veľmi zrozumiteľne a pútavo. Zdá sa, že sa našej mladej recenzentke tiež dostala pod kožu.
Čítať ďalej

Mrazivý život bohov

Rodinné roztržky, boje, úskoky a ľsti. To všetko nájdete v širokej spleti medzi postavami severských bohov. Maťo si na recenziu vybral knihu Severské mýty. Hoci ho staroveký bohovia doteraz nezaujímali, v knihe si našiel niečo, čo má rád.
Čítať ďalej

Prašina - temné srdce Prahy

Sympatickí hrdinovia zo súčasnej (ale nie tak úplne) Prahy v knihe Prašina, bavili aj nášho ďalšieho mladého recenzenta. Ako sa mu kniha čítala a čo ho na nej prekvapilo nám napísal desaťročný Maťo.
Čítať ďalej

O odvahe, nádeji a čerešni

Kniha Vzdialenosť medzi mnou a čerešnou nie je ľahké čítanie. Skvelé spracovanie náročnej témy vás však chytí za srdce. Ako kniha zapôsobila na našu mladú recenzentku Tamarku si môžete prečítať v pokračovaní série Deti odporúčajú.
Čítať ďalej

Veronika z paneláku - kniha (aj) pre športových nadšencov

Veroniku Velez Zuzulovú určite poznáte. Táto kniha je inšpirovaná jej skutočným životom. Hovorí o bežných problémoch aj tých lyžiarskych. Čo si o knihe myslí dvanásťročná Tamarka sa dozviete v našej ďalšej detskej recenzii.
Čítať ďalej

Ako sa vďaka Finovi ryby konečne môžu bicyklovať

Každý rok v Prečítanom lete ponúkame knižné recenzie od blogeriek a iných dospelákov. Tentoraz sme sa rozhodli osloviť priamo deti. Aké knihy si vybrali a čo si o nich myslia? Sledujte našu rubriku Deti odporúčajú. 
Čítať ďalej