Blog: Školské čítanie

Ako môže čítajúci učiteľ priviesť deti k čítaniu

Je to zamotaný kolotoč. Učitelia vinia rodičov, že s deťmi málo čítajú. Rodičia očakávajú, že deti ku knihám majú priviesť učitelia. A niekde medzi tým obe strany zabúdajú na to, že sami nečítajú dosť alebo o tom vôbec nerozprávajú.
Čítať ďalej

Čo vedia len e-knihy

Poznáte zázrak menom e-knihy? Prečo a ako funguje pre začínajúcich čitateľov vám radi pripomenieme. Ak vaše deti ešte nevyskúšali čítačky a nepodľahli čaru e-kníh, presvedčíme vás, že stoja za vyskúšanie.
Čítať ďalej

Chcete, aby vaše deti čítali? Čítajte si sami!

Vedeli ste, že čitateľské vzory sú pre deti a mladých čitateľov absolútne kľúčové? To znamená, že ani stovka dobrých kníh nepomôže, ak dieťa okolo seba nevidí dospelých, ktorí sami čítajú pre radosť.
Čítať ďalej

Súťaže o (najlepších) každodenných čitateľov 

Zabudnite na súťaže Kto prečíta najviac. Naopak, nesúťažte! Vďaka nesúťaženiu tvoríte svet, v ktorom sa číta jednoducho preto, lebo knihy sú mňam. Dobre vám poslúži hra. Do nej môže ľahko prispievať každé jedno dieťa s každou jednou knihou.
Čítať ďalej

Ako pripraviť deti na leto

Máme pre vás pár tipov ako zaručiť, aby si deti počas prázdnin na knihu nielen spomenuli, ale sa na čítanie aj tešili. Priamo od Stanky Opátovej, ktorá o svojich čitateľských aktivitách hovorila na webinári Krajiny čitateľov.
Čítať ďalej

Pomôcky pre nerozčítané detváky

Pozývame vás pozrieť na to prečo sú e-knihy a audioknihy veľkou pomôckou a prečo ich v tomto roku skúšame posunúť do popredia.
Čítať ďalej

Pliaga menom Prázdninový útlm

Prázdninový útlm je veľká pliaga. Súvisí s tým, že cez leto deti stratia rytmus, ktorý školský rok má, a to bez ohľadu na to či sú v škole alebo v škôlke.
Čítať ďalej